O festivalu

Filmový festival Pod Nebesy je iniciativou Okrašlovacího spolku Lípa v Lipníku nad Bečvou.

Festival chce přiblížit lidem krásu a unikátnost studentského filmu a přiblížit tak tento žánr širší veřejnosti. Kromě samotného promítání probíhá po každém snímku také diskuze s tvůrci a protože festival je soutěžní, po projekci následuje i hodnocení porotců.

Porotu každoročně tvoří profesionálové z filmové branže. Návštěvníci si tak z festivalu odnáší nevšední zážitek z diskuzí a tvůrci jedinečnou zpětnou vazbu od diváků.

Od prvního ročníku uběhlo 5 let a festival se těší čím dál tím větší oblibě, což je pro pořadatele hnací silou k tomu, aby v této aktivitě setrvávali.

Historie

První ročník pod Nebesy

V prvním ročníku festivalu se filmy a jejich tvůrci dočkali pouze diváckého hlasování. Odborná porota zasedla až při ročníku následujícím. I tak si festival našel v srdcích diváků své místo. O doprovodný program se postarala místní kapela Someday a divadelní spolek Dras.

Fotogalerie

Druhý ročník

Druhý ročník přivedl na festival odbornou porotu, kromě diváků tak filmy hodnotili i profesionálové z branže. V porotě zasedla herečka Andrea Kerestešová, scénárista a režisér Roman Vávra, producent Michal Sikora, mladý režisér Jan Bártek a vedoucí ateliéru Audiovizuální tvorby na FMK UTB ve Zlíně Pavel Hruda. Doprovodný program byl zase o něco pestřejší než u předchozího ročníku. Koncertovaly hned dvě kapely - Green day revival a Milenium X, představil se zde opět divadelní spolek Dras a divadlo Komediomat.

Fotogalerie

Třetí ročník

V roce 2015 se festival uskutečnil potřetí a rozhodně ne naposled. V porotě usedl herec Josef Polášek, režisér Jan Chramosta, studentka filmových věd Dominika Moravčíková a animátor Vojtěch Pinc. O hudební doprovod se zasadily kapely Arrhythmia a Od neděle, v sobotu odpoledne se diváci mohli těšit z představení divadla Hvizd.

Fotogalerie

Čtvrtý ročník

Čtvrtý ročník byl jedním z nejpovedenějších, své na tom sehrálo hlavně počasí, které návštěvníkům i organizátorům přálo. Dvě horké noci si tak diváci užili v letní pohodě. V porotě zasedla mimo jiné herečka Klára Issová, režisér Jan Chramosta a herec Nikla Orozovič.

Fotogalerie
Pátý ročník

🙂

Těšíme se...
Šestý ročník

🙂

Fotogalerii připravujeme